مجله کسب وکار -علت آب دادن آبسرد کن
کوتاهی از کسب و کارها و مطالب مفید
علت آب دادن آبسرد کن
آبسرد کن ها از جمله وسایل پر کاربرد در فصول گرم سال به شمار می آیند که یکی از رایج ترین مشکلات آن ها، نشتی آب از سینی زیر آن می باشد. در این زمان باید علت آب دادن آبسرد کن شناسایی شده و سپس برای تشخیص اصلی ترین عامل، عیب یابی این وسیله صورت بگیرد.
علت نشتی آب از آبسرد کن نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. ضمن این که ممکن است نشتی آب در بخش های مختلف آن بروز پیدا کند که لازم است آن ها نیز بررسی شوند.
تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران در ادامه این مطلب تصمیم دارند کلیه عوامل تاثیر گذار بر روی نشتی آب از دستگاه آبسرد کن را شرح و در نهایت راهکار هایی را جهت جلوگیری از بروز این خرابی مطرح نمایند.

چرا آبسرد کن نشتی آب دارد؟

آب دادن و نشتی آب از آبسرد کن، از رایج ترین ایرادات این دستگاه به حساب می آید. آبسرد کن امروزه توسط برند های مختلفی تولید و روانه بازار شده است. حال تفاوتی ندارد که محصول کدام کارخانه و برند را استفاده می کنید، این خرابی ممکن است برای دستگاه شما نیز رخ دهد.
به طور معمول نشتی آب در بخش های زیر رخ می دهد:
 • پشت سینی دستگاه آبسرد کن
 • سینی دستگاه آبسرد کن
 • شلنگ آبسرد کن
 • مخزن آبسرد کن
پس از این که تشخیص دادید محل نشتی آب از کدام یک از موارد نام برده شده می باشد، لازم است عوامل زیر را به عنوان شتاسایی دلیل آب دادن آبسرد کن مورد بررسی قرار دهید:
 • بسته نشدن دریچه پشتی
 • آسیب دیدن مخزن آب آبسرد کن
 • بروز ایراد در شناور قطع کن آبسرد کن
 • پر شدن سینی آبسرد کن
 • مشکل در شلنگ آب
 • معیوب شدن شاسی آبسرد کن
 • خرابی پمپ دستگاه

دریچه پشتی آبسرد کن را بررسی کنید

از اصلی ترین عواملی که می توان برای آب دادن دستگاه آبسرد کن مطرح نمود، بسته نشدن دریچه پشتی آن می باشد. در صورتی که این دریچه به درستی و به طور کامل بسته نشود، باعث نشتی آب از آبسرد کن می شود. حتما آن را بررسی نمایید.

مخزن آب آسیب دیده آبسرد کن را تعویض کنید

از دیگر علل آب دادن آبسرد کن، سوراخ شدن مخزن آب آن می باشد. در صورتی که مخزن آب سوراخ شود، نشتی آب رخ می دهد. به همین خاطر مطمئن شوید که مخزن سالم است. در غیر این صورت آن را تعویض کنید.

شلنگ آب لوله کشی شهری آبسرد کن سوراخ شده است

برخی از مدل های دستگاه آبسرد کن، برای تامین آب، به آب لوله کشی شهری اتصال پیدا می کنند. سوراخ شدن شلنگ و یا معیوب شدن آن به هر دلیل منجر به آب دادن آبسرد کن می شود. لازم است شلنگ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده هر گونه ایراد در آن، نمونه ای سالم را جایگزین نمایید.

سینی زیر آبسرد کن را تخلیه کنید

در زیر دستگاه آبسرد کن، سینی تعبیه شده است که وظیفه دارد آب اضافی ناشی از آب برداشتن از دستگاه را در خود جمع کند. این سینی ظرفیت مشخصی دارد که در صورت پر شدن، ممکن است سر ریز شود. البته می تواند یکی از دلایل نشتی آب از زیر آبسرد کن نیز باشد. سینی را چک کنید، در صورتی که پر شده بود، حتما آن را تخلیه نمایید.

شاسی دستگاه آبسرد کن باید تعویض شود

شاسی، یکی از بخش های مهم دستگاه آبسرد کن به شمار می آید که با فشار دادن آن، مسیر وارد شده آب به لیوان باز می شود. چنان چه ایراد و یا نقش فنی در شاسی رخ دهد، مسیر خروج آب از آبسرد کن به طور کامل بسته نشده و آب دادن آن، باعث نشتی آب از آبسرد کن می شود. در صورت مشاهده چکه کردن آب از شاسی، قطعه ای سالم و سازگار با مدل دستگاه را خریداری کرده و جایگزین آن نمایید. در صورتی که در این زمینه دانش فنی کافی ندارید، حتما با تعمیرکار آبسرد کن تماس بگیرید.

از سلامت شناور قطع کن آبسرد کن مطمئن شوید

در قسمت زیرین مخزن، یک شناور تعبیه شده است که وظیفه آن قطع جریان آن در زمان پر شدن مخزن داخلی می باشد. در صورتی که این شناور که با نام شناور قطع کن شناخته می شود، دچار خرابی شود، از قطع شدن آب ورودی به مخزن داخلی جلوگیری نکرده و در نهایت منجر به سر ریز شدن آب از آبسرد کن می شود. باید مخزن را خارج کنید و سپس بخش لاستیکی روی آن را تمیز نمایید. در صورت معیوب بودن، باید سازگار با مدل دستگاه، قطعه ای جدید را جایگزین کنید.

پمپ آبسرد کن ضعیف شده است

پمپ از مهم ترین بخش های دستگاه آبسرد کن محسوب می شود که با معیوب شدن، اجازه خروج آب از شاسی را نداده و یا مانع وارد شدن آب مخزن اصلی به مخزن داخلی دستگاه می شود. تجمع آب در این قسمت های دستگاه، منجر به نشتی آب از آبسرد کن خواهد شد. حتما مطمئن شوید که پمپ با قدرت و توانایی تعریف شده برای آن، کار می کند. در صورتی که ایرادی در عملکرد و کارایی پمپ مشاهده کردید، از تکنسین آبسرد کن بخواهید تا آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کند.

برای جلوگیری از آب دادن آبسرد کن چه کاری انجام دهیم؟

به منظور جلوگیری از بروز نشتی آب از آبسرد کن، بهتر است اقداماتی را انجام دهید که در ادامه آن ها را آورده ایم:
 • با شل شدن پیچ پشت دستگاه، نشت آب بروز پیدا می کند. پیج نقره ای پشت آبسرد کن را به صورت دوره ای محکم کنید.
 • در زمان قرار دادن مخزن بر روی آبسرد کن، مطمئن شوید که به درستی در جای خود نشسته باشد.
 • با مشاهده هر گونه سوراخ و یا ایراد در مخزن آب، حتما آن را بدون معطلی تعویض کنید.
 • به صورت دوره ای شلنگ دستگاه آبسرد کن را بررسی نمایید تا سوراخ نشده باشد.
 • گیر کردن و یا هرز شدن شاسی را جدی گرفته و حتما آن را تعویض کنید.
 • کلیه اتصالات دستگاه آبسرد کن باید مرتب مورد بررسی قرار بگیرند. شل شدن آن ها می تواند منجر به نشتی آب شود.

راهنمای تماس با تعمیرکار آبسرد کن در تهران

عوامل گفته شده، باید به منظور تشخیص علت آب دادن آبسرد کن مورد بررسی قرار بگیرند. ضمن این که در نظر داشته باشید نشتی آب از جمله ایراداتی است که اگر در اولین فرصت برطرف نشود، می تواند موجب زنگ زدگی قطعات داخلی آن شده و خرابی های بیش تری را به همراه داشته باشد.
چنان چه برای تعویض قطعات معیوب تخصص و مهارت فنی را ندارید، به واسطه تماس با آی پی امداد، به عنوان نمایندگی تعمیرات آبسرد کن در تهران، از تعمیرکار بخواهید تا قطعات خراب شده را با نمونه های سالم و سازگار با مدل دستگاه تعویض کند.
این نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، خدماتی را تحت عنوان تعمیر آبسرد کن در محل نیز ارائه می دهد تا کاربران امکان مشاهده مراحل عیب یابی این وسیله را از نزدیک داشته و اجباری برای مراجعه حضوری به تعمیرگاه و جا به جایی دستگاه نداشته باشند. برای تعمیر آبسردکن توسط ای پی امداد روی لینک کلیک کنید.
 

ارسال شده در تاریخ ۱۴۰۲ نهم مرداد ساعت 12:00 AM توسط tizmanlexارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان