مجله کسب وکار -علت چشمک زدن جارو شارژی بایترون
کوتاهی از کسب و کارها و مطالب مفید
علت چشمک زدن جارو شارژی بایترون
این امکان وجود دارد که در طول استفاده از جارو شارژی بایترون، چراغی که برای آن تعبیه شده است، شروع به چشمک زدن کرده و شما به دنبال علت چشمک زدن جارو شارژی بایترون باشید. مدل های مختلفی از دستگاه جارو شارژی بایترون در بازار وجود دارند که برخی از آن ها چراغی در کلید روشن و خاموش داشته و به حالت چشمک زن در می آید و برخی دیگر دارای چراغی کوچک بر روی بدنه می باشند.
حالت چشمک زن چراغ روی جارو شارژی بایترون می تواند علاوه بر داشتن عومال مختلف، نشانه ای از خرابی و یا ایراد در ساختار این دستگاه باشد. برای این که بتوانید به درستی علت چشمک زدن جارو شارژی بایترون را تشخیص داده و  سپس عامل آن را برطرف نمایید، مرکز تعمیرات جارو شارژی بایترون  در ادامه به شرح و بررسی آن ها پرداخته است.

دلیل چشمک زدن چراغ روی جارو شارژی بایترون چیست؟

روشن و خاموش شدن چراغ روی جارو شارژی بایترون، می تواند به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد. اما می توان گفت که تمامی این عوامل به سلامت و عمر باتری و متعلقات مرتبط با باتری دستگاه ارتباط پیدا می کنند.
حال برای این که بتوانید عامل اصلی  آن را شناسایی کنید، باید به رنگ چراغ چشمک زن و همین طور زمانی که شروع به چشمک زدن می کند، توجه نمایید. حال می توانید موارد زیر را به عنوان دلیل چراغ چشمک زن جارو شارژی بایترون مورد بررسی قرار دهید:
 1. تمام شدن عمر باتری
 2. معیوب بودن آداپتور
 3. خرابی پایه شارژر جارو شارژی بایترون
 4. معیوب بودن برد الکترونیکی

اهمیت فناوری باتری در چشمک زدن جارو شارژی بایترون

جارو شارژی هایی که امروزه در بازار عرضه شده اند، در مدل های جدید و قدیمی از لحاظ فناوری باتری، به دو دسته لیتیوم یون و نیکل کادمیوم تقسیم بندی می شوند. مدل هایی از جارو شارژی بایترون که از باتری با فناوری لیتیوم یون برخوردار شده اند، طول عمر باتری بیش تر بوده و انجام شارژ اولیه برای مدت زمانی طولانی، چندان حائز اهمیت نمی باشد. این گونه از باتری ها به شکلی طراحی شده اند که پس از کامل شارژ شدن، به طور خودکار ورودی جریان برق را قطع می کنند.
اما در برخی مدل های دیگر از جارو شارژی بایترون، برای از باتری با فناوری نیکل کادمیوم برای ساختار آن ها استفاده است. این نوع از باتری های جارو شارژی بایترون  باید بر اساس مدت زمانی مشخص شده طبق راهنمای  فارسی استفاده از دستگاه، در جهت شارژ اولیه به منبع برق اتصال پیدا کنند. در صورتی که شارژ اولیه این نوع از فناوری باتری ها به درستی صورت بگیرد، برای پر شدن در  دفعات بعدی، تنها دو ساعت زمان نیاز می باشد.
حال چراغی که در کلید روشن و خاموش یا به روی بدنه جارو شارژی بایترون تعبیه شده است، به باتری اتصال پیدا کرده و روشن و خاموش شدن آن نشانه ای از میزان شارژ باتری و سلامت و کارایی آن در دستگاه می باشد.
برخی از مدل های  جارو شارژی بایترون این چراغ چشمک زن در رنگ های متفاوت مانند سفید و قرمز یا سبز و قرمز و... به چشم می خورد که این کاملا به مدل دستگاه شما بستگی داشته و بهتر است برای تشخیص رنگ این چراغ که نشان دهنده عملکرد صحیح دستگاه می باشد، به راهنمای فارسی استفاده از جارو شارژی بایترون مراجعه نمایید.

علت چراغ چشمک زن قرمز در جارو شارژی بایترون چیست؟

ممکن است در برخی از مدل های دستگاه جارو شارژی بایترون، پس از متصل نمودن این دستگاه به منبع برق مانند آداپتور یا پایه شارژر، چراغی به رنگ قرمز به حالت چشمک زن در بیاید و پس از چند ساعت در همان حالت باقی بماند. در این زمان خرابی دستگاه می تواند با عدم روشن شدن و کار کردن نیز خود را نشان دهد:
 • آداپتور جارو شارژی بایترون را بررسی نموده و مطمئن شوید که سالم است.
 • از  سلامت باتری ها نیز اطمینان خاطر کسب کنید.
 • در صورت معیوب بودن آن ها، باید یاتری سالم را جایگزین نمایید.
 • حتما آداپتوری را سازگار با مدل دستگاه خود خریداری کنید.

خرابی شارژر باعث روشن شدن چراغ چشمک زن در جارو شارژی بایترون می شود

با توجه به محدود بودن عمر باتری جارو شارژی بایترون با هر نوع فناوری، ممکن است حتی پس از تعویض باتری، هم چنان شاهد چشمک زدن جارو شارژی بایترون باشید. از این رو بهتر است موارد زیر را در زمان بروز این ایراد بررسی کنید:
 • سلامت شارژر را بررسی کنید.
 • آداپتور، پایه شارژر، کابل و دو شاخه و... باید در صورت معیوب بودن تعویض شوند.

چرا چراغ کلید روشن و خاموش در جارو شارژی بایترون چشمک می زند؟

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، در برخی از مدل های دستگاه جارو شارژی بایترون، چراغی در کلید پاور یا همان روشن و خاموش تعبیه شده است که چشمک زدن و یا روشن شدن آن به رنگ های مختلف، نشانه ای از ایراد و یا خرابی در عملکرد و ساختار دستگاه می باشد.
در صورتی که مدل دستگاه شما، جزو مدل هایی است که پس از اتصال به شارژر و پایه شارژر، تغییر رنگ در نور چراغ کلید پاور ایجاد شده و از قرمز به سبز تغییر پیدا می کند، اما اکنون پس متصل شدن به منبع برق، چراغ چشمک زن آن مدام بین سبز و قرمز تغییر می کند، بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:
 • ممکن است برد الکترونیکی جارو شارژی بایترون معیوب شده باشد.
 • این قطعه وظیفه دارد تا با دادن فرمان و کنترل عملکرد قطعات، به کارایی این دستگاه کمک کند.
 • با معیوب شدن برد و یا قطعات برد، فرمان های به درستی صادر نشده و ارتباط میان قطعات نیز قطع می شود.
 • باید از تعمیرکار بخواهید تا برد الکترونیکی جارو شارژی بایترون را عیب یابی نموده و در صورت نیاز آن را تعمیر و تعویض کند.
 • این نوع از چشمک زدن جارو شارژی بایترون نیز می تواند به دلیل خرابی باتری باشد.
 • با تمام شدن عمر باتری، ممکن است این نوع چشمک زدن در دستگاه دیده شود.

نحوه تعمیر باتری جارو شارژی بایترون چگونه است؟

باتری از جمله قطعات غیر قابل تعمیر در ساختار جارو شارژی بایترون به حساب می آید که با معیوب شدن و بروز ایراد در عملکرد آن، باید تعویض شود. حال ممکن است علت چشمک زدن جارو شارژی بایترون به عوامل دیگر مانند خرابی آداپتور یا مشکل در پایه شارژر بستگی  داشته باشد.
از این رو بهتر است اگر دانش فنی کاملی در مورد عیب یابی جارو شارژی بایترون ندارید، پیش از این که آسیب های بیش تری به سلامت دستگاه وارد کنید، با نمایندگی تعمیرات  جارو شارژی بایترون در تهران تماس گرفته و بخواهید تا تکنسین آن را مورد بررسی قرار دهد.
آی پی امداد پس از دریافت درخواست، به واسطه اعزام تعمیرکار، خدمات تعمیر جارو شارژی بایترون در محل را به کاربران این دستگاه ارائه می دهد تا بدون اتلاف وقت و در حضور خودشان،  ایرادات این دستگاه توسط تکنسین برطرف شود.

ارسال شده در تاریخ ۱۴۰۲ دهم تير ساعت 12:00 AM توسط tizmanlexارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان