مجله کسب وکار -دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود
کوتاهی از کسب و کارها و مطالب مفید
دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود
ظرفشویی کنوود، در زمان چشمک زدن چراغ هایش، نشانه ای از خرابی و ایراد را به کاربر نشان می دهد. در این زمان کاربر باید به دنبال دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود خود باشد تا هر چه سریع تر با شناسایی عوامل آن، خرابی ایجاد شده را برطرف کند.
برای این که به درستی تمامی عوامل مرتبط با چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی کنوود مشخص شوند، در ادامه تعمیرکاران مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود تصمیم دارند به صورت تخصصی آن های را مورد نقد و بررسی قرار دهند.

چرا چراغ های ماشین ظرفشویی کنوود چشمک می زنند؟

چراغ های چشمک زن با روشن شدن، سعی دارند به گونه ای خبر از حال و احوال ماشین ظرفشویی کنوود ارائه دهند. ایرادات و خرابی های مختلفی وجود دارند که هر کدام می توانند منجر به فعال شدن چراغ های چشمک زدن ظرفشویی کنوود شوند. به همین خاطر لازم است تمامی آن ها مورد بررسی قرار بگیرند.
دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود
در مجموع 11 عامل وجود دارد که هر کدام می توانند منجر به چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود شوند. برای برطرف کردن مشکل چشمک زدن چراغ های این دستگاه، لازم است تمامی این موارد را مورد بررسی قرار دهید:
 1. اتمام مایع جلا دهنده یا نمک
 2. نشت آب
 3. معیوب اجزای ساختار ظرفشویی کنوود
 4. ایراد در گرم شدن آب
 5. انسداد مسیر تخلیه
 6. قفل شدن درب
 7. نوسانات برق
 8. گیر کردن یکی از دکمه ها
 9. عدم ست شدن جدید در صورت تعویض قطعات
 10. عدم اتمام چرخه شستشو
 11. بروز ایراد در گزینه شروع تاخیر در صورت استفاده از این تنظیمات

مایع جلادهنده یا نمک تمام شده است و چراغ های ظرفشویی کنوود چشمک می زنند

در صورتی که در زمان فعال بودن برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی کنوود متوجه چشمک زدن چراغ های آن شدید، ممکن است یکی از دلایل آن، به اتمام رسیدن مایع جلادهنده و یا نمک باشد. این دو تاثیر به سزایی تمیز شسته شدن ظروف دارند و مانع از ایجاد لک بر روی ظروف شیشه ای می شوند. باید مخزن نمک را شارژ نمایید و به مقدار لازم مایع جلادهنده در محل مناسب بریزید.

خراب شدن قطعات از دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود است

بروز هر گونه ایراد و نقص فنی در قطعات و اجزایی که ساختار دستگاه ظرفشویی کنوود را تشکیل می دهند، می تواند موجب چشمک زدن چراغ های آن شود. چرا که در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده و لازم است از تعمیرکار ظرفشویی کنوود بخواهید تا با عیب یابی این دستگاه، بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهد.

عدم تخلیه آب موجب چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود می شود

ممکن است تخلیه نشدن آب پس از اتمام چرخه شستشو، دلیل چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی کنوود باشد. در این زمان، لازم است عواملی که موجب عدم تخلیه آب در این دستگاه می شوند مانند گرفتگی مسیر تخلیه، شلنگ خروجی فاضلاب، گرفتگی پروانه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه و انسداد فیلتر پمپ مورد بررسی قرار گرفته و ایرادات هر کدام برطرف شوند. در صورتی که در این زمینه مهارت فنی لازم را ندارید، می توانید با تکنسین ظرفشویی کنوود تماس بگیرید.

نشت آب از مهم ترین دلایل چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی کنوود

عوامل متعددی هم چون خرابی شلنگ و لوله های دستگاه و... موجب نشتی آب در ظرفشویی کنوود شده و به قطعات سالم آن آسیب وارد می کنند. از این رو با فعال شدن سنسور نشت آب، چراغ های ظرفشویی کنوود چشمک زده و باید برای رفع مشکل نشتی دستگاه اقدام کنید.

با بروز مشکل در گرم شدن آب چراغ های ظرفشویی کنوود چشمک می زنند

معیوب شدن ترموستات و المنت، مشکل عدم گرم کردن آب را در این دستگاه به وجود آورده و به دلیل ایجاد اختلال در چرخه های شستشو، چراغ های ظرفشویی کنوود شروع به چشمک زدن می کنند. باید هر دو بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شوند.

نوسانات برقی موجب چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود می شوند

از رایج ترین دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود، نوسانات برقی هستند. ضمن این که ممکن است موجب بروز ایراد در برد الکترونیکی دستگاه نیز بشود. در این زمینه باید از تعمیرکار ظرفشویی کنوود کمک بگیرید.

عدم قفل شدن درب، چراغ های چشمک زن ظرفشویی کنوود را روشن می کند

اگر درب دستگاه در زمان شروع چرخه شستشو به درستی قفل نشده باشد، چراغ های چشمک زن آن روشن شده و شروع به کار نخواهد کرد. ممکن است میکروسوئیچ درب آسیب دیده باشد و یا سنسور بسته بودن درب از کار افتاده باشد. حتما آن ها را بررسی نموده و تعویض نمایید.

عدم تکمیل چرخه شستشو قبلی علت روشن چشمک زن ماشین ظرفشویی کنوود

به هر دلیلی که چرخه شستشو در ظرفشویی کنوود به اتمام نرسد، دستگاه بوش زده و یا چراغ های چشمک زن را فعال می کند. بهتر است چرخه را لغو کرده و مجدد برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. به دلیل متفاوت بودن روش های انجام این کار در مدل های مختلف ظرفشویی کنوود، به راهنمای فارسی استفاده ظرفشویی کنوود خود مراجعه کنید.

شاید گیر کردن دکمه ها، باعث چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود شده اند

در صورتی که یکی و یا چند دکمه در صفحه کلید ماشین ظرفشویی کنوود گیر کند، چراغ های چشمک زن آن فعال خواهند شد. در این زمان باید دستگاه را خاموش کرده و با هر یک از دکمه های گیر کرده را به حالت عادی خود برگردانید.

چگونه دلایل روشن شدن چراغ های چشمک زن ظرفشویی کنوود را تشخیص دهیم؟

با بررسی تمامی عوامل مرتبط با فعال شدن چراغ های چشمک زن ماشین ظرفشویی کنوود، سعی کردیم شما را در زمینه تشخیص آن ها یاری دهیم. حال لازم است این موارد که به نوعی به عنوان دلایل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی کنوود شناخته می شوند، عیب یابی شده و در صورت نیاز قطعات معیوب تعمیر و تعویض شوند.
آی پی امداد، در نظر دارد تا به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود در تهران، کاربرانی که در زمینه رفع این ایراد دانش فنی ندارند را یاری دهد. از طریق ثبت درخواست، امکان استفاده از خدمات تعمیر ظرفشویی کنوود در محل از سوی این مرکز تعمیرات، فراهم شده است.
چرا که کاربران می توانند بدون جا به جایی دستگاه و مراجعه حضوری به تعمیرگاه، منتظر حضور تعمیرکار در منزل خود باشند و از طریق عیب یابی ظرفشویی کنوود، خرابی های آن را برطرف کنند. شما نیز می توانید در زمان استفاده از خدمات تعمیر ظرفشویی کنوود در محل، مراحل عیب یابی آن را از نزدیک مشاهده نمایید.

ارسال شده در تاریخ ۱۴۰۲ بيست و هفتم تير ساعت 12:00 AM توسط tizmanlexارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان